Chortycia Biuro Podróży

Mobile Menu

Wybierz język

Nasi Konsultanci

Kursy średnie NBP
z dnia: 2021-01-15

W najbliższym czasie

Wybierz kierunek wycieczki:

Zobacz również:

Wycieczka Wilno - Kowno - Troki 3 dni - WIL03

Bogata historia Litwy i jej wielowiekowa tradycja przyczyniły się do powstania wielu zabytków. Można je podziwiać podczas wycieczki do Wilna. Przyjeżdżając do tego kraju nie można pominąć tutejszych perełek takich jak Wilno, Troki, i Kowno. Odwiedzić warto także Pożajsk, gdzie znajduje się zabytek światowej klasy czy najsłynniejsze na Litwie uzdrowisko w Druskiennikach. Przebywał w nim wielokrotnie m.in. Józef Piłsudski z rodziną. Zapraszamy na wycieczki do Wilna. Wyjazdy odbywają się z Krakowa, Katowic, Lublina i Warszawy.

Trasa:

Kraków – Katowice - Warszawa – Puńsk - Kowno - Wilno – Troki – Druskienniki – Warszawa – Katowice – Kraków

Program wycieczki:

1. dzień – wyjazd z miejscowości według rozkładu jazdy. 13.00 przyjazd do Kowna - przedwojenna stolica i drugie co do wielkości miasto Litwy, zwiedzanie - ruiny zamku z XIV wieku który był na początku warownią chroniącą przed Krzyżakami, Dom Perkuna - kamienica kupiecka w stylu gotyckim, ratusz miejski zwany "Białym Łabędziem", Bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła z XV w. i inne zabytki. Przy dobrym czasie przejazdu - Pożajście – klasztor pokamedulski (największy kompleks klasztorny na Litwie). Przejazd do Wilna, obiadokolacja, nocleg.

2. dzień – śniadanie, zwiedzanie wileńskiej starówki – słynna Ostra Brama, Cerkiew Św. Ducha, Cerkiew Bazylianów, Plac Ratuszowy, Pałac Prezydencki, Uniwersytet, Kościół Miłosierdzia, Katedra, najpiękniejszy na Litwie barokowy Kościół Piotra i Pawła, Muzeum Mickiewicza. Czas wolny na starówce. Wieża Giedymina, dzielnica artystyczna Zarzecze nad Wilenką, cmentarz na Rossie, panorama miasta z Góry Trzech Krzyży, Przejazd do wieży telewizyjnej, wjazd na obrotowy taras widokowy na wysokość 165 m i panorama Wilna, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień - śniadanie, przejazd do Trok - dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego, zwiedzanie: zamek książąt litewskich, Kenesa – świątynia Karaimów, poczęstunek kibinami - danie kuchni karaimskiej, duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa, wyjazd do Polski powrót w godzinach nocnych/wieczornych
Program wycieczki do Wilna jest ramowy i kolejność zwiedzania poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.


Rozkład jazdy
Kraków – hotel Cracovia 0.20
Katowice – ul. Piotra Skargi 1.20
Częstochowa – parking przy Motelu Orbis, Aleja Wojska Polskiego 4.30
Łódź – parking przed wejściem do Teatru Wielkiego, Plac Henryka Dąbrowskiego 4.00
Warszawa – Plac Defilad 6.00
Augustów – ul. Jonkajtysa 11.30
Suwałki – ul. Hamerszmita przy Informacji Turystycznej 12.00

Świadczenia wycieczki:

przejazd autokarem, 2 noclegi***, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, poczęstunek kibinami (pierożek karaimski) przed odjazdem, przewodnik miejscowy po Wilnie i Trokach, bilety wstępu: Muzeum Mickiewicza, wieża telewizyjna w Wilnie, zamek w Trokach, ubezpieczenie KL i NNW

Terminy i ceny wycieczki:

Termin

Jeżeli chcesz zamówić wycieczkę kliknij w cenę wybranego terminu i miejsca odjazdu.

Przedsiębiorstwo Turystyczno-Transportowe Chortycia
Pl. Na Bramie 8, 37-700 Przemyśl
NIP 795-000-51-39, REGON-EKD 650023845-6023
ING Bank Śląski SA O/Przemyśl, Konto: 45 1050 1546 1000 0022 9095 1777
© PTT Chortycia
Wycieczki do Wilna Biuro Rachunkowe Przemyśl